ŠKOLNÍ DRUŽINA Velký Borek POD LUPOU

Letos se nás v náhradních prostorech Volnočásku schází 30 dětí z 1. – 4. třídy. Naše odpolední práce je různorodá – střídá se činnost výtvarná, pracovní, hudební, dramatická i tělovýchovná.

Každý měsíc se naše práce zaměří na určitý úkol:

- v září Loučení s létem (vyrábění a pouštění lodiček)                                                                                                                        - v říjnu Drakiáda (výroba draků z přírodních materiálů, pouštění draků)                                                                                             - v listopadu Vánoční jarmark (podíleli se i další žáci naší školy)                                                                                                        - v prosinci Mikulášská noc (i s kamarády ze školy) a zdobení vánočního stromku pro zvířátka v lese.

Také docházíme do Místní knihovny, kde si nejen půjčujeme knížky, ale hrajeme i hry, při nichž se dozvíme mnoho zajímavého. Každý čtvrtek k nám dochází pan trenér Martin Dohnal, který nás podporuje v pohybu a férové hře. Podle vlastního výběru docházíme na kroužky, kterých je v naší škole dostatek.

Taky hezky křičíme a občas umíme i zlobit. A tak musíme být co nejvíce zaměstnáni, abychom na to neměli čas. A proto ten pobyt venku, vyrábění, soutěžení, zpívání, čtení knížek, hraní, ale i uklízení….A tak nám tady ubíhá čas.

Děti ŠD Velký Borek a Lucka

V úterý 13. března 2018 nás čeká 6. kolo školní ligy v miniházené. Každého kola se účastní 2 družstva.
Družstvo starších žáků "Tygři z Borku"  reprezentuje 6 žáků ze 4. a 5. ročníku. V zápasech mají opravdu velkou konkurenci. V pěti kolech odehráli 23 zápasů, přičemž 10x slavili své vítězství. Nejlepším střelcem týmu je Martin Froněk.
Družstvo mladších žáků "Borečtí lvíčci" reprezentuje 12 žáků z 1. - 3. ročníku. Tým si vede velmi dobře, z 27 zápasů své vítězství slavilo 25x. Nejlepším střelcem týmu je Jakub Vašek.

Všechny  žáky, kteří reprezentují naši školu v házené, chválíme a přejeme mnoho dalších úspěchů.